Register

Highgate beat Leamington 3-1

Midlands Football League Results: 3rd September

Last Updated: Sep 6, 2016 09:50am
Whitnash, Warwick
By Norman Harvey
57ce8361aaa56.jpeg
Share |

 

 

 

 

 

TUESDAY 30th AUGUST 2016

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

AFC WULFRUNIANS

P

v

P

SHAWBURY UNITED

COVENTRY UNITED

0

v

2

BOLDMERE ST MICHAELS

 

 

 

 

 

DIVISION 1

 

 

 

 

CHELMSLEY TOWN

1

v

0

LITTLETON

 

 

 

 

 

DIVISION 3

 

 

 

 

ENVILLE ATHLETIC

0

v

3

MONTPELLIER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 3rd SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

THE EMIRATES FA CUP, 1st ROUND QUALIFYING

 

 

 

 

COVENTRY UNITED

0

v

2

BEDWORTH UNITED

HALESOWEN TOWN

3

v

0

COLESHILL TOWN

HIGHGATE UNITED

3

v

1

LEAMINGTON

LEICESTER ROAD

0

v

0

KIRBY MUXLOE

MATLOCK TOWN

4

v

2

HEANOR TOWN

WESTFIELDS

4

v

0

ST IVES TOWN

 

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

AFC WULFRUNIANS

1

v

0

WALSALL WOOD

ALVECHURCH

1

v

1

STOURPORT SWIFTS

BROCTON

1

v

6

SPORTING KHALSA

LONG EATON UNITED

3

v

1

QUORN

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

1

v

1

BOLDMERE ST MICHAELS

LYE TOWN

0

v

0

ROCESTER

SHEPSHED DYNAMO

2

v

1

SHAWBURY UNITED

ST ANDREWS

1

v

0

COVENTRY SPHINX

 

 

 

 

 

DIVISION 1

 

 

 

 

BOLEHALL SWIFTS

4

v

3

CADBURY ATHLETIC

CHELMSLEY TOWN

6

v

1

STUDLEY

COVENTRY COPSEWOOD

1

v

5

UTTOXETER TOWN

HEATH HAYES

2

v

3

NUNEATON GRIFF

HINCKLEY AFC

4

v

1

PERSHORE TOWN

LICHFIELD CITY

5

v

0

SOUTHAM UNITED

LITTLETON

4

v

2

HEATHER ST JOHN

PELSALL VILA

1

v

6

ATHERSTONE TOWN

 

 

 

 

 

THE LES JAMES MEMORIAL CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

INKBERROW

2

v

3

FC STRATFORD

 

 

 

 

 

DIVISION 2

 

 

 

 

ALVIS SPORTING

4

v

0

SMITHSWOOD FIRS

CONTINENTAL STAR

3

v

2

BLOXWICH TOWN

DROITWICH SPA

5

v

0

EARLSWOOD TOWN

FECKENHAM

1

v

1

PAGET RANGERS

KNOWLE

3

v

3

COTON GREEN

LEAMINGTON HIBERNIAN

0

v

2

REDDITCH BOROUGH

 

 

 

 

 

CHALLENGE VASE ROUND 1

 

 

 

 

AFC SOLIHULL

0

v

2

MONTPELLIER

BOLDMERE SPORTS

0

v

1

ENVILLE ATHLETIC

 

 

 

 

 

DIVISION 3

 

 

 

 

ALCESTER TOWN

0

v

1

SHIPSTON EXCELSIOR

BARTON UNITED

2

v

3

NORTHFIELD TOWN

CASTLE VALE TOWN

0

v

4

NKF BURBAGE

MOORS ACADEMY

5

v

2

COVENTRIANS

 

 

 

 

 

CHALLENGE TROPHY ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

GRESLEY

6

v

1

LICHFIELD CITY

WALSALL WOOD

1

v

2

BROCTON

Group "B"

 

 

 

 

COTON GREEN

3

v

5

TIPTON TOWN

 

 

 

 

 

RESERVE DIVISION

 

 

 

 

ROCESTER

4

v

1

CADBURY ATHLETIC

Open: CONTINENTAL STAR; ROMULUS:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHALLENGE BOWL ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

AYLESTONE PARK

2

v

0

HIGHGATE UNITED

Group "B"

 

 

 

 

BEDWORTH UNITED

3

v

2

BROCTON

KINGS HEATH CONCORDE

4

v

2

DROITWICH SPA G & B

Group "C"

 

 

 

 

BROMSGROVE SPORTING

2

v

0

WEST MIDLANDS ACADEMY

COLESHILL TOWN

6

v

3

LEEK TOWN

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION SOUTH

 

 

 

 

KETTERING TOWN

2

v

0

H O W ACADEMY

Open: ALVECHURCH; HEATH HAYES; TAMWORTH:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CUP ROUND 1

 

 

 

 

SUTTON UNITED

1

v

4

FAIRFIELD VILLA

 

Comments

blog comments powered by Disqus