Register

Littleton beat Bardon Hill 5-1

Midlands Football League Results

Last Updated: Sep 11, 2016 09:13pm
North and Middle Littleton, Wychavon
By Norman Harvey
57d5bab3e4fff.jpg
Share |

TUESDAY 6th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

 

THE EMIRATES FA CUP, 1st QUALIFYING ROUND REPLAY

 

 

 

 

 

KIRBY MUXLOE

3

v

2aet

 

LEICESTER ROAD

 

 

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

 

BROCTON

0

v

2

 

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

COLESHILL TOWN

2

v

3

 

HEANOR TOWN

HIGHGATE UNITED

4

v

0

 

STOURPORT SWIFTS

LONG EATON UNITED

0

v

2

 

WALSALL WOOD

LYE TOWN

1

v

1

 

BOLDMERE ST MICHAELS

SHEPSHED DYNAMO

2

v

2

 

COVENTRY UNITED

TIVIDALE

2

v

4

 

ST ANDREWS

 

 

 

 

 

 

SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CHARITY CUP ROUND 1

 

 

 

 

 

BEWDLEY TOWN

1

4p3

1

 

CONTINENTAL STAR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 7th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

 

QUORN

2

v

0

 

AFC WULFRUNIANS

SHAWBURY UNITED

4

v

3

 

ROCESTER

WESTFIELDS

2

v

0

 

ALVECHURCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FRIDAY 9th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

 

THE F A VASE, 1st ROUND QUALIFYING

 

 

 

 

 

BARNT GREEN SPARTAK

0

v

1

 

CADBURY ATHLETIC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 10th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

 

THE BUILDBASE F A VASE, 1st ROUND QUALIFYING

 

 

 

 

 

AFC BRIDGNORTH

0

v

5

 

BOLDMERE ST MICHAELS

ASHBY IVANHOE

2

v

1

 

PELSALL VILLA

BOLEHALL SWIFTS

7

v

2

 

HEATH HAYES

BROMYARD TOWN

2

v

6

 

ATHERSTONE TOWN

 

 

above match at Bewdley Town FC

 

 

 

BARDON HILL

1

v

5

 

LITTLETON

BARROW TOWN

0

v

3

 

ST ANDREWS

BROCTON

6

v

0

 

ECCLESHALL

BROMSGROVE SPORTING

13

v

0

 

ELLISTOWN & IBSTOCK UNITED

CHELMSLEY TOWN

3

v

2

 

STUDLEY

CLAY CROSS TOWN

2

v

3

 

LEICESTER ROAD

COTON GREEN

1

v

3

 

KIRBY MUXLOE

CRADLEY TOWN

1

v

4

 

UTTOXETER TOWN

FC OSWESTRY

1

v

3

 

WALSALL WOOD

HIGHGATE UNITED

2

v

0

 

LYE TOWN

 

 

 

 

 

 

HOLBROOK SPORTS

0

v

2

 

HINCKLEY AFC

LONG EATON UNITED

2

v

0

 

SOUTH NORMANTON ATHLETIC

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

7

v

1

 

ARNOLD TOWN

MALVERN TOWN

4

v

1

 

TIVIDALE

PERSHORE TOWN

1

v

2

 

BEWDLEY TOWN

RACING CLUB WARWICK

1

v

3

 

COVENTRY UNITED

RAINWORTH MINERS WELFARE

1

v

4

 

HEANOR TOWN

SHAWBURY UNITED

3

v

1

 

HEATHER ST JOHN

STOURPORT SWIFTS

5

v

1

 

SMETHWICK

 

 

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

 

ALVECHURCH

3

v

1

 

AFC WULFRUNIANS

SHEPSHED DYNAMO

2

v

3

 

COVENTRY SPHINX

SPORTING KHALSA

1

v

1

 

COLESHILL TOWN

WESTFIELDS

3

v

2

 

QUORN

 

 

 

 

 

 

DIVISION 1

 

 

 

 

 

COVENTRY COPSEWOOD

3

v

0

 

LICHFIELD CITY

SOUTHAM UNITED

0

v

4

 

NUNEATON GRIFF

 

 

 

 

 

 

THE LES JAMES MEMORIAL CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

 

ALVIS SPORTING

8

v

0

 

BARTON UNITED

FECKENHAM

5

v

0

 

SUTTON UNITED

MOORS ACADEMY

1

v

2

 

CONTINENTAL STAR

 

 

 

 

 

 

DIVISION 2

 

 

 

 

 

BLOXWICH TOWN

3

v

3

 

SMITHSWOOD FIRS

FAIRFIELD VILLA

2

v

4

 

PAGET RANGERS

HAMPTON

0

v

2

 

DROITWICH SPA

LEAMINGTON HIBERNIAN

1

v

2

 

EARLSWOOD TOWN

 

 

 

 

 

 

DIVISION 3

 

 

 

 

 

AFC SOLIHULL

0

v

3

 

ALCESTER TOWN

CASTLE VALE TOWN

0

v

6

 

MONTPELLIER

COVENTRIANS

3

v

3

 

BOLDMERE SPORTS

INKBERROW

0

v

4

 

NKF BURBAGE

NORTHFIELD TOWN

4

v

0

 

ENVILLE ATHLETIC

SHIPSTON EXCELSIOR

4

v

4

 

FC STRATFORD

 

 

 

 

 

 

CHALLENGE TROPHY ROUND 1

 

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

 

LICHFIELD CITY

2

v

2

 

BROCTON

WALSALL WOOD

2

v

3

 

GRESLEY

Group "B"

 

 

 

 

 

CONTINENTAL STAR

3

v

3

 

CADBURY ATHLETIC

ROMULUS

2

v

0

 

COTON GREEN

 

 

 

 

 

 

RESERVE DIVISION

 

 

 

 

 

TIPTON TOWN

2

v

5

 

ROCESTER

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHALLENGE BOWL ROUND 1

 

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

 

COVENTRY UNITED

2

v

3

 

ALVECHURCH

GORNAL ATHLETIC

0

v

8

 

AYLESTONE PARK

HIGHGATE UNITED

0

v

2

 

SUTTON COLDFIELD TOWN

Group "B"

 

 

 

 

 

DROITWICH SPA G & B

0

v

1

 

BROCTON

HEATH HAYES

2

v

3

 

BEDWORTH UNITED

KINGS HEATH CONCORDE

1

v

5

 

TAMWORTH

Group "C"

 

 

 

 

 

H O W ACADEMY

3

v

0

 

LEEK TOWN

WEST MIDLANDS ACADEMY

0

v

5

 

COLESHILL TOWN

 

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION SOUTH

 

 

 

 

 

KETTERING TOWN

6

v

0

 

AFC RUSHDEN & DIAMONDS

Open: BROMSGROVE SPORTING

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CHARITY CUP ROUND 1

 

 

 

 

 

PARKFIELD AFC

1

v

8

 

KNOWLE

Comments

blog comments powered by Disqus