Register

March Football Fixtures

St Mary's Hospice Midland Football Combination

Last Updated: Feb 16, 2014 08:09pm
Harvington, Wychavon
By Norman Harvey
530118e3ceb44.jpg
Share |

PREMIER DIVISION    
Atherstone Town v Lichfield City
Bolehall Swifts v Blackwood
Brocton v Alvis Sporting
Castle Vale JKS v Pershore Town
Coventry Copsewood v Studley
Earlswood Town v Racing Club Warwick
Pelsall Villa v Southam United
Stafford Town v Bromsgrove Sporting
Smedley Crooke Cup: Littleton (H); Pilkington X.X.X. (H):
     
DIVISION 1    
Droitwich Spa v Aston
Fairfield Villa v Coton Green
Glades Sporting v Phoenix United
Knowle v Barnt Green Spartak
Sutton United v Chelmsley Town
West Midlands Police v Hampton
Smedley Crooke Cup: Cadbury Athletic (A); Feckenham (A):
     
DIVISION 2    
Alcester Town v Perrywood
Burntwood Town v Inkberrow
Coventry United v Stratford
Enville Athletic v Austrey Rangers
Kenilworth Town K.H. v Barton United
Northfield Town v Badsey Rangers
Polesworth v Leamington Hibernian
Staffordshire Challenge Cup: Rostance Edwards (A):
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Barwell v Gresley
Group "B"    
Coalville Town v Atherstone Town
     
RESERVE DIVISION 1    
Lichfield City v Banbury United
Loughborough Dynamo v Redditch United
Quorn v Evesham United
     
CHALLENGE URN ROUND 1, Group "A"
Cadbury Athletic v Fairfield Villa
     
RESERVE DIVISION 2    
Alvechurch v Knowle
Brocton v Sutton United
Continental Star v Pelsall Villa
Racing Club Warwick v Droitwich Spa
Open: Bolehall Swifts:    
     
UNDER 21 DIVISION    
AFC Rushden & Diamonds v Kings Heath Concorde
AFC Worcester Olympic v Bewdley Town
Coventrians v N Warks & Hinckley College
Rugby Town Juniors v Dudley Town
Solihull Moors v Romulus
Sporting Khalsa v Heath Hayes
Worcester College of Technology v Woodbourne Sports
     
     
TUESDAY 4th MARCH     
PREMIER DIVISION    
Castle Vale JKS v Nuneaton Griff
Southam United v Racing Club Warwick
Studley v Littleton
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Gresley v Redditch United
Group "B"    
Evesham United v Quorn
 if above not played on 22 February    
     
     
THURSDAY 6th MARCH     
CHALLENGE URN ROUND 1, Group "A"
Alvechurch v Droitwich Spa
     
     
SATURDAY 8th MARCH     
PREMIER DIVISION    
Alvis Sporting v Pilkington X.X.X.
Atherstone Town v Littleton
Blackwood v Stafford Town
Coventry Copsewood v Nuneaton Griff
Earlswood Town v Bolehall Swifts
Pershore Town v Bromsgrove Sporting
Racing Club Warwick v Pelsall Villa
Southam United v Brocton
Studley v Castle Vale JKS
Staffordshire Vase: Lichfield City (A):  
     
PRESIDENTS CUP SEMI FINALS (sponsored by Unique Catering & Management Services Limited)
 extra time and "penalties" if required    
Cadbury Athletic v Knowle
Fairfield Villa v Hampton
     
DIVISION 1    
Aston v Glades Sporting
Barnt Green Spartak v Feckenham
Chelmsley Town v West Midlands Police
Phoenix United v Droitwich Spa
Sutton United v Shirley Town
Open: Coton Green    
     
CHALLENGE VASE SEMI FINALS  (sponsored by Centaur Cleaning Supplies limited)
 extra time and "penalties" if required    
Enville Athletic v Kenilworth Town K.H.
Barton United v Coventry United
     
DIVISION 2    
Burntwood Town v Paget Rangers
Inkberrow v Stratford
Leamington Hibernian v Northfield Town
Perrywood v Austrey Rangers
Polesworth v Rostance Edwards
Evesham Hospital Junior Cup: Badsey Rangers (H):
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Redditch United v Loughborough Dynamo
Group "B"    
Evesham United v Atherstone Town
     
RESERVE DIVISION 1    
Banbury United v Quorn
Lichfield City v Gresley
Open: Barwell; Coalville Town:    
     

CHALLENGE URN

ROUND 1

   
Group "B"    
Bolehall Swifts v Continental Star
Group "C"    
Castle Vale JKS v Sutton United
     
RESERVE DIVISION 2    
Knowle v Racing Club Warwick
Pelsall Villa v Brocton
Evesham Hospital Minor Cup: Droitwich Spa (A)
     
CHALLENGE BOWL SEMI FINALS  
Rugby Town Juniors v Romulus
Worcester College of Technology v Solihull Moors
     
UNDER 21 DIVISION    
AFC Rushden & Diamonds v Bewdley Town
AFC Worcester Olympic v Woodbourne Sports
Coventrians v Heath Hayes
Dudley Town v Sporting Khalsa
Kings Heath Concorde v N Warks & Hinckley College
     
     
TUESDAY 11th MARCH     
PREMIER DIVISION    
Alvis Sporting v Southam United
     
DIVISION 1    
West Midlands Police v Fairfield Villa
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Gresley v Barwell
Group "B"    
Coalville Town v Banbury United
     
UNDER 21 DIVISION    
Sporting Khalsa v Bewdley Town
     
     
SATURDAY 15th MARCH     
THE LES JAMES MEMORIALCHALLENGE CUP SEMI FINAL
 extra time and "penalties" if required    
Atherstone Town or v Bolehall Swifts or
Brocton   Southam United
     
PREMIER DIVISION    
Alvis Sporting v Bromsgrove Sporting
" Atherstone Town or    
" Brocton v Studley
Castle Vale JKS v Littleton
Coventry Copsewood v " Bolehall Swifts or
    " Southam United
Earlswood Town v Stafford Town
Nuneaton Griff v Pelsall Villa
Pilkington X.X.X. v Lichfield City
Racing Club Warwick v Pershore Town
" subject to Challenge Cup   Open: Blackwood; Littleton:
     
DIVISION 1    
Chelmsley Town v Phoenix United
Coton Green v West Midlands Police
Fairfield Villa v Hampton
Feckenham v Aston
" Glades Sporting v Sutton United
Shirley Town v Droitwich Spa
Birmingham Vase: Cadbury Athletic (H); Knowle (A)
Open: Barnt Green Spartak    
     
DIVISION 2    
Austrey Rangers v Kenilworth Town K.H.
Burntwood Town v Inkberrow
 if above not played on 1st March    
Enville Athletic v Barton United
Leamington Hibernian v Perrywood
Northfield Town v Coventry United
Polesworth v Alcester Town
Rostance Edwards v Badsey Rangers
Open: Paget Rangers; Stratford:    
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Loughborough Dynamo v Lichfield City
     
RESERVE DIVISION 1    
Barwell v Redditch United
Coalville Town v Evesham United
Gresley v Atherstone Town
Quorn v Banbury United
     
RESERVE DIVISION 2    
Alvechurch v Racing Club Warwick
Bolehall Swifts v Brocton
Continental Star v Sutton United
Droitwich Spa v Fairfield Villa
Knowle v Cadbury Athletic
Pelsall Villa v Castle Vale JKS
Open: Pelsall Villa    
     
UNDER 21 DIVISION    
AFC Rushden & Diamonds v Rugby Town Juniors
Heath Hayes v Dudley Town
Kings Heath Concorde v Coventrians
N Warks & Hinckley College v Bewdley Town
Sporting Khalsa v AFC Worcester Olympic
Woodbourne Sports v Romulus
Worcester College of Technology v Solihull Moors
     
TUESDAY 18th MARCH    
PREMIER DIVISION    
Blackwood v Lichfield City
Bolehall Swifts v Atherstone Town
Pelsall Villa v Alvis Sporting
Pilkington X.X.X. v Pershore Town
Studley v Earlswood Town
     
     
WEDNESDAY 19th MARCH   
UNDER 21 DIVISION    
Heath Hayes v Bewdley Town
     
     
THURSDAY 20th MARCH     
RESERVE DIVISION 2    
Alvechurch v Continental Star
     
     
SATURDAY 22nd MARCH     
THE LES JAMES MEMORIALCHALLENGE CUP SEMI FINAL
 extra time and "penalties" if required    
Blackwood or v Alvis Sporting or
Stafford Town   Bromsgrove Sporting
     
PREMIER DIVISION    
Atherstone Town v Coventry Copsewood
" Blackwood or    
" Stafford Town v " Alvis Sporting
Bolehall Swifts v Castle Vale JKS
Earlswood Town v Brocton
Lichfield City v Studley
Littleton v Nuneaton Griff
 if above game not played on 22 February    
Pelsall Villa v Pershore Town
Pilkington X.X.X. v Southam United
Racing Club Warwick v " Bromsgrove Sporting
Open: Bolehall Swifts    
     
DIVISION 1    
Cadbury Athletic v Coton Green
Droitwich Spa v Fairfield Villa
Hampton v Aston
Knowle v Chelmsley Town
Phoenix United v Glades Sporting
Sutton United v Barnt Green Spartak
West Midlands Police v Feckenham
Open: Shirley Town:    
     
DIVISION 2    
Badsey Rangers v Leamington Hibernian
Coventry United v Austrey Rangers
Enville Athletic v Kenilworth Town K.H.
Inkberrow v Barton United
Northfield Town v Rostance Edwards
Paget Rangers v Alcester Town
Perrywood v Burntwood Town
Stratford v Polesworth
     
RESERVE DIVISION 1    
Evesham United v Barwell
Quorn v Coalville Town
Redditch United v Lichfield City
 f above game not played on 22 February    
Open: Atherstone Town; Banbury United; Gresley; Loughborough Dynamo:
     
RESERVE DIVISION 2    
Castle Vale JKS v Alvechurch
Fairfield Villa v Brocton
Open: all others (no grounds available)
     
UNDER 21 DIVISION    
AFC Worcester Olympic v N Warks & Hinckley College
Dudley Town v Coventrians
Heath Hayes v Worcester College of Technology
Kings Heath Concorde v Bewdley Town
Solihull Moors v AFC Rushden & Diamonds
Sporting Khalsa v Romulus
Woodbourne Sports v Rugby Town Juniors
     
     
TUESDAY 25th MARCH     
PREMIER DIVISION    
Alvis Sporting v Coventry Copsewood
Brocton v Blackwood
Stafford Town v Studley
     
UNDER 21 DIVISION    
Bewdley Town v Worcester College of Technology
Rugby Town Juniors v AFC Rushden & Diamonds
     
     
WEDNESDAY 26th MARCH   
PREMIER DIVISION    
Littleton v Bolehall Swifts
     
UNDER 21 DIVISION    
Heath Hayes v Sporting Khalsa
     
     
SATURDAY 29th MARCH     
PREMIER DIVISION    
Alvis Sporting v Bolehall Swifts
Brocton v Nuneaton Griff
Bromsgrove Sporting v Southam United
Castle Vale JKS v Studley
Coventry Copsewood v Pilkington X.X.X.
Lichfield City v Atherstone Town
Pelsall Villa v Earlswood Town
Pershore Town v Blackwood
Stafford Town v Littleton
Open: Racing Club Warwick; Studley:  
     
DIVISION 1    
Aston v Shirley Town
Barnt Green Spartak v Cadbury Athletic
Chelmsley Town v Hampton
Coton Green v Sutton United
Droitwich Spa v Knowle
Feckenham v Phoenix United
Glades Sporting v West Midlands Police
Smedley Crooke Cup: Fairfield Villa (H):
     
DIVISION 2    
Alcester Town v Kenilworth Town K.H.
Badsey Rangers v Rostance Edwards
Barton United v Coventry United
Burntwood Town v Austrey Rangers
Inkberrow v Leamington Hibernian
Northfield Town v Perrywood
Polesworth v Enville Athletic
Open: * Paget Rangers; Stratford; * subject to Smedley Crooke Cup
     
BIRMINGHAM MACRON CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "A"    
Gresley v Lichfield City
     
RESERVE DIVISION 1    
Atherstone Town v Banbury United
Barwell v Quorn
Coalville Town v Redditch United
Evesham United v Loughborough Dynamo
     
CHALLENGE URN ROUND 1, Group "C"
Sutton United v Racing Club Warwick
     
RESERVE DIVISION 2    
Bolehall Swifts v Pelsall Villa
Cadbury Athletic v Alvechurch
Continental Star v Droitwich Spa
Knowle v Brocton
Open: Fairfield Villa    
     
UNDER 21 DIVISION    
AFC Rushden & Diamonds v Solihull Moors
Coventrians v Woodbourne Sports
Dudley Town v Worcester College of Technology
N Warks & Hinckley College v Kings Heath Concorde
Rugby Town Juniors v Bewdley Town
Open: AFC Worcester Olympic; Heath Hayes; Romulus; Sporting Khalsa:
     
Saturday 1st March    
Coleshill Town v Quorn
Heath Hayes v Alvechurch
Highgate United v AFC Wulfrunians
     
Saturday 8th March    
Continental Star v Boldmere St Michaels
Coventry Sphinx v Rocester
Heath Hayes v Coleshill Town
     
Saturday 15th March    
Boldmere St Michaels v Alvechurch
Coleshill Town v Causeway United
Highgate United v Shepshed Dynamo
Walsall Wood v Dunkirk
     
Saturday 22nd March    
Alvechurch v Kirby Muxloe
Coleshill Town v Walsall Wood
Continental Star v Highgate United
Coventry Sphinx v Stourport Swifts
Walsall Wood v Coleshill Town
     
Tuesday 25th March    
Coleshill Town v Shepshed Dynamo
     
Saturday 29th March    
Boldmere St Michaels v Kirby Muxloe
Coventry Sphinx v Gornal Athletic
Highgate United v Tipton Town

Comments

blog comments powered by Disqus