Register

Racing Club Warwick 3 - 1 Littleton

Midlands Football League Results

Last Updated: Oct 30, 2016 06:41pm
Stratford-upon-Avon, Stratford-on-Avon
By Norman Harvey
58163e85d2d48.jpg
Share |

CHALLENGE BOWL ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

ALVECHURCH

2

v

0

HIGHGATE UNITED

COVENTRY UNITED

4

v

2

KETTERING TOWN

SUTTON COLDFIELD TOWN

3

v

3

AYLESTONE PARK

Group "B"

 

 

 

 

DROITWICH SPA G & B

1

v

9

HEATH HAYES

KINGS HEATH CONCORDE

1

v

1

BROCTON

TAMWORTH

3

v

1

BEDWORTH UNITED

Group "C"

 

 

 

 

AFC RUSHDEN & DIAMONDS

1

v

2

BROMSGROVE SPORTING

LEEK TOWN

2

v

2

COLESHILL TOWN

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION NORTH

 

 

 

 

Open: GORNAL ATHLETIC

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WORCESTERSHIRE SENIOR URN ROUND 2

 

 

 

 

LYE TOWN

1

3p4

1

HIGHGATE UNITED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MONDAY 24th OCTOBER 2016

 

 

 

 

BIRMINGHAM MIDWEEK FLOODLIT CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

CHELMSLEY TOWN

0

v

2

CRADLEY TOWN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TUESDAY 25th OCTOBER 2016

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

ROCESTER

2

v

2

SHAWBURY UNITED

 

 

 

 

 

PRESIDENTS CUP ROUND 1

 

 

 

 

REDDITCH BOROUGH

0

1p4

0aet

HAMPTON

 

 

 

 

 

BIRMINGHAM SENIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

COLESHILL TOWN

2

v

3

HIGHGATE UNITED

COVENTRY UNITED

0

v

3

WALSALL

LYE TOWN

0

v

2

BURTON ALBION

RUGBY TOWN

1

v

0

TIVIDALE

 

 

 

 

 

STAFFORDSHIRE SENIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

SPORTING KHALSA

0

v

1

STOKE CITY

 

 

 

 

 

LEICESTERSHIRE WESTERBY CUP ROUND 1

 

 

 

 

ASHBY IVANHOE

4

v

5

ST ANDREWS

COALVILLE TOWN

2

v

0

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

 

 

 

 

 

WORCESTERSHIRE SENIOR URN ROUND 2

 

 

 

 

BEWDLEY TOWN

2

2p3

2

BROMSGROVE SPORTING

STOURPORT SWIFTS

1

5p3

1

ALVECHURCH

 

 

 

 

 

BIRMINGHAM MIDWEEK FLOODLIT CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

COVENTRY COPSEWOOD

3

v

0

ATHERSTONE TOWN

GORNAL ATHLETIC

0

v

5

NUNEATON GRIFF

RACING CLUB WARWICK

6

v

1

DUDLEY TOWN

 

 

 

 

 

LEICESTERSHIRE JELSON HOMES SENIOR CUP ROUND 2

 

 

 

 

HINCKLEY AFC

1

v

2

LUTTERWORTH TOWN

FC GURU NANAK GURDWARA

1

v

3aet

HEATHER ST JOHN

INGLES

0

v

8

LEICESTER ROAD

 

 

 

 

 

J W HUNT CUP ROUND 1

 

 

 

 

AFC WULFRUNIANS

3

v

2

WELLINGTON AMATEURS

 

 

 

 

 

FAZELEY CHARITY CUP ROUND 1

 

 

 

 

LICHFIELD CITY RES.

3

v

1

BARTON UNITED

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 26th OCTOBER 2016

 

 

 

 

HEREFORDSHIRE CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

WESTFIELDS

4

v

1

FOWNHOPE

 

 

 

 

 

BIRMINGHAM MIDWEEK FLOODLIT CHALLENGE CUP

 

 

 

 

SMETHWICK

1

v

3

BOLEHALL SWIFTS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 29th OCTOBER 2016

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

AFC WULFRUNIANS

0

v

2

QUORN

ALVECHURCH

1

v

0

COVENTRY UNITED

COVENTRY SPHINX

0

v

0

BOLDMERE ST MICHAELS

HEANOR TOWN

2

v

0

HIGHGATE UNITED

LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

1

v

0

STOURPORT SWIFTS

SHEPSHED DYNAMO

2

v

2

LONG EATON UNITED

SPORTING KHALSA

5

v

3

ROCESTER

ST ANDREWS

1

v

0

BROCTON

TIVIDALE

2

v

1

SHAWBURY UNITED

WALSALL WOOD

1

v

3

LYE TOWN

WESTFIELDS

0

v

4

COLESHILL TOWN

 

 

 

 

 

DIVISION 1

 

 

 

 

ATHERSTONE TOWN

1

v

2

STUDLEY

BOLEHALL SWIFTS

4

v

2

STAFFORD TOWN

CADBURY ATHLETIC

2

v

2

HEATHER ST JOHN

COVENTRY COPSEWOOD

3

v

3

PELSALL VILLA

HINCKLEY AFC

12

v

0

SOUTHAM UNITED

LICHFIELD CITY

0

v

1

BROMSGROVE SPORTING

PERSHORE TOWN

2

v

2

HEATH HAYES

RACING CLUB WARWICK

3

v

1

LITTLETON

UTTOXETER TOWN

1

v

5

LEICESTER ROAD

 

 

 

 

 

DIVISION 2

 

 

 

 

BARNT GREEN SPARTAK

3

v

3

EARLSWOOD TOWN

CONTINENTAL STAR

1

v

1

FECKENHAM

COTON GREEN

0

v

1

REDDITCH BOROUGH

FAIRFIELD VILLA

4

v

1

SMITHSWOOD FIRS

HAMPTON

0

v

6

PAGET RANGERS

LEAMINGTON HIBERNIAN

0

v

0

BLOXWICH TOWN

SUTTON UNITED

1

v

1

KNOWLE

 

 

 

 

 

CHALLENGE VASE ROUND 2

 

 

 

 

ALCESTER TOWN

3

3p2

3aet

COVENTRIANS

 

 

 

 

 

DIVISION 3

 

 

 

 

BOLDMERE SPORTS

2

v

2

CASTLE VALE TOWN

MOORS ACADEMY

3

v

1

ENVILLE ATHLETIC

NKF BURBAGE

5

v

0

BARTON UNITED

NORTHFIELD TOWN

3

v

1

SHIPSTON EXCELSIOR

 

 

 

 

 

CHALLENGE TROPHY ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

GRESLEY

3

v

1

WALSALL WOOD

ROCESTER

3

v

2

LICHFIELD CITY

Group "B"

 

 

 

 

CADBURY ATHLETIC

2

v

3

CONTINENTAL STAR

ROMULUS

2

v

3

TIPTON TOWN

 

 

 

 

 

RESERVE DIVISION

 

 

 

 

BROCTON

1

v

2

COTON GREEN

 

 

 

 

 

CHALLENGE BOWL ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

AYLESTONE PARK

4

v

6

KETTERING TOWN

COVENTRY UNITED

7

v

0

HIGHGATE UNITED

GORNAL ATHLETIC

3

v

2

SUTTON COLDFIELD TOWN

Group "B

 

 

 

 

BROCTON

5

v

1

DROITWICH SPA G & B

TAMWORTH

8

v

0

KINGS HEATH CONCORDE

Group "C"

 

 

 

 

WEST MIDLANDS ACADEMY

3

v

2

LEEK TOWN

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION NORTH

 

 

 

 

HEATH HAYES

2

v

2

COLESHILL TOWN

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION SOUTH

 

 

 

 

BEDWORTH UNITED

3

v

1

AFC RUSHDEN & DIAMONDS

Open: ALVECHURCH

 

 

 

 

 

 

 

 

 

COVENTRY EVENING TELEGRAPH CUP ROUND 2

 

 

 

 

AFC WOODS

0

v

4

CHELMSLEY TOWN

AMBLESIDE SPORTS

1

v

8

NUNEATON GRIFF

STOCKTON  

2

v

0

ALVIS SPORTING

WHITNASH TOWN

1

v

0

FC STRATFORD

 

 

 

 

 

WORCESTERSHIRE JUNIOR CUP ROUND 2

 

 

 

 

INKBERROW

0

v

3

WORCESTER RAIDERS

MONTPELLIER

4

v

1

BROMSGROVE SPORTING u21

WELLAND

1

v

2

DROITWICH SPA

 

Comments

blog comments powered by Disqus