Register

Weekend Football Results: 2nd November

St Mary's Hospice Midland Football Combination

Last Updated: Nov 3, 2013 02:00pm
Alcester, Stratford-on-Avon
By Norman Harvey
5276568c4e808.jpg
Share |

TUESDAY 29th OCTOBER         
PREMIER DIVISION        
BLACKWOOD 1 v 2 BROCTON
COVENTRY COPSEWOOD 2 v 1 ATHERSTONE TOWN
PELSALL VILLA 1 v 1 LICHFIELD CITY
PILKINGTON X.X.X. P v P RACING CLUB WARWICK
         
UNDER 21 DIVISION        
SPORTING KHALSA 3 v 2 DUDLEY TOWN
         

WALSALL SENIOR CUP

ROUND 1

       
BOLEHALL SWIFTS 0 v 1 BOLDMERE ST.MICHAELS
         
WEDNESDAY 30th OCTOBER         
SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CHARITY CUP FINAL (season 2012-13)
PHOENIX UNITED 3 v 5 BARTLEY GREEN
         
J W HUNT CUP ROUND 1        
ALVECHURCH RES. P v P AFC WULFRUNIANS
         
DERBYSHIRE DIVISIONAL CUP (SOUTH) ROUND 1  
GRESLEY RES. 3 v 0 LITTLE EATON
         
J W HUNT CUP ROUND 1        
GORNAL ATHLETIC 3 1p4 3aet CONTINENTAL STAR RES.
         
THURSDAY 31st OCTOBER 2013        
POLICE SPORT UK CUP ROUND 2        
#WEST MERCIA CONSTABULARY 1 v 4 WEST MIDLANDS POLICE
         
SATURDAY 2nd NOVEMBER         

THE LES JAMES MEMORIAL

CHALLENGE CUP

   
ROUND 2        
ALVIS SPORTING 2 v 1 WEST MIDLANDS POLICE
COVENTRY UNITED 0 v 1 BROCTON
ROUND 3        
ATHERSTONE TOWN 1 v 0 CHELMSLEY TOWN
STAFFORD TOWN 6 v 4aet PILKINGTON X.X.X.
         
PREMIER DIVISION        
BOLEHALL SWIFTS 5 v 0 STUDLEY
BROMSGROVE SPORTING 3 v 1 BLACKWOOD
COVENTRY COPSEWOOD 1 v 1 CASTLE VALE JKS
LICHFIELD CITY 4 v 2 LITTLETON
PERSHORE TOWN 4 v 2 PELSALL VILLA
RACING CLUB WARWICK 2 v 3 NUNEATON GRIFF
SOUTHAM UNITED 3 v 0 EARLSWOOD TOWN
         
PRESIDENTS CUP ROUND 3 (sponsored by Unique Catering & Management Services Limited)
FAIRFIELD VILLA P v P DROITWICH SPA
         
DIVISION 1        
BARNT GREEN SPARTAK 0 v 2 SUTTON UNITED
COTON GREEN 1 v 2 CADBURY ATHLETIC
HAMPTON 2 v 2 GLADES SPORTING
KNOWLE 4 v 2 ASTON
PHOENIX UNITED 3 v 0 SHIRLEY TOWN
         
CHALLENGE VASE ROUND 2        
ENVILLE ATHLETIC 2 v 1 POLESWORTH
         
DIVISION 2        
ALCESTER TOWN 1 v 3 PAGET RANGERS
AUSTREY RANGERS 0 v 4 BADSEY RANGERS
BARTON UNITED 2 v 1 STRATFORD
KENILWORTH TOWN K.H. 1 v 0 INKBERROW
LEAMINGTON HIBERNIAN 2 v 2 BURNTWOOD TOWN
PERRYWOOD 1 v 2 NORTHFIELD TOWN
         
MACRON BIRMINGHAM CHALLENGE TROPHY ROUND 1
Group "B"        
BANBURY UNITED 3 v 0 EVESHAM UNITED
         

CHALLENGE URN ROUND 1,

Group "A"

     
DROITWICH SPA 2 v 0 FAIRFIELD VILLA
         
RESERVE DIVISION 2        
SUTTON UNITED 8 v 2 CASTLE VALE JKS
         
UNDER 21 DIVISION        
AFC RUSHDEN & DIAMONDS 2 v 1 AUSTREY RANGERS
COVENTRIANS 5 v 4 BEWDLEY TOWN
ROMULUS 9 v 0 AFC WORCESTER OLYMPIC
SPORTING KHALSA P v P HEATH HAYES
WOODBOURNE SPORTS 1 v 3 SOLIHULL MOORS
WORCESTER COLLEGE of TECHNOLOGY 2 v 3 N WARKS & HINCKLEY COLLEGE
         
SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CUP ROUND 1    
ALVECHURCH RES. 0 v 2 FECKENHAM
         
LEICESTERSHIRE JELSON HOMES SENIOR CUP ROUND 2
BARWELL RES 6 v 3 MELTON MOWBRAY
ELLISTOWN & IBSTOCK 1 v 3 COALVILLE TOWN RES.
LUTTERWORTH ATHLETIC 1 v 0 LOUGHBOROUGH DYNAMO RES.
HIGHFIELD RANGERS 3 v 6aet QUORN RES.
         

BIRMINGHAM JUNIOR CUP

ROUND 3

       
ALVESTON 0 v 1 KNOWLE RES,
CONTINENTAL STAR RES. 5 v 4aet ST GEORGES WARRIORS
KINVER 2 v 1 DUDLEY TOWN u21
WAKE GREEN AMATEURS 0 v 5 RUGBY TOWN JUNIORS u21
         

STAFFORDSHIRE CHALLENGE CUP

ROUND 2

   
BROCTON RES. 1 v 2 NORTON UNITED 3rd
STONE OLD ALLEYNIANS RES. 0 v 1 LICHFIELD CITY RES.
PELSALL VILLA RES. 2 v 3 WARSTONE WANDERERS
KNYPERSLEY VICTORIA 2 v 5 ROSTANCE EDWARDS
         
COVENTRY EVENING TELEGRAPH JUNIOR CUP ROUND 2
GRIFF & COTON 2 v 3 RACING CLUB WARWICK RES.