Register

Weekend of Cup Action

Midlands Football League Results

Last Updated: Oct 2, 2016 07:08pm
Stratford-upon-Avon, Stratford-on-Avon
By Norman Harvey
57f14ceb17b10.jpg
Share |

TUESDAY 27th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

AFC WULFRUNIANS

1

v

0

SHAWBURY UNITED

 

 

 

 

 

WORCESTERSHIRE SENIOR URN ROUND 1

 

 

 

 

PERSHORE TOWN

0

v

3

LYE TOWN

STUDLEY

1

v

6

ALVECHURCH

 

 

 

 

 

DERBYSHIRE SENIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

LONG EATON UNITED

0

v

2

SOUTH NORMANTON ATHLETIC

 

 

 

 

 

JELSON HOMES LEICESTERSHIRE SENIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

LEICESTER ROAD

5

v

1

COALVILLE TOWN RES.

 

 

 

 

 

SMEDLEY CROOKE MEMORIAL CHARITY CUP ROUND 1

 

 

 

 

BROMSGROVE SPORTING

3

v

2

INKBERROW

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEDNESDAY 28th SEPTEMBER 2016

 

 

 

 

THE BUILDBASE F A VASE, 2nd ROUND QUALIFYING, REPLAY

 

 

 

 

KIMBERLEY MINERS WELFARE

0

v

2

HEANOR TOWN

 

 

 

 

 

WORCESTERSHIRE SENIOR URN ROUND 1

 

 

 

 

LITTLETON

1

v

2

HIGHGATE UNITED

 

 

 

 

 

JELSON HOMES LEICESTERSHIRE SENIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

HINCKLEY AFC

 

Home w/o

 

SHELTHORPE DYNAMO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SATURDAY 1st OCTOBER 2016

 

 

 

 

THE EMIRATES FA CUP, 3rd ROUND QUALIFYING

 

 

 

 

WESTFIELDS

4

v

0

WALTON CASUALS

 

 

 

 

 

PREMIER DIVISION

 

 

 

 

COVENTRY UNITED

4

v

1

BROCTON

HEANOR TOWN

1

v

1

BOLDMERE ST MICHAELS

HIGHGATE UNITED

2

v

0

AFC WULFRUNIANS

LONG EATON UNITED

2

v

2

COLESHILL TOWN

QUORN

0

v

5

ALVECHURCH

ROCESTER

3

v

2

WALSALL WOOD

SHAWBURY UNITED

4

v

3

COVENTRY SPHINX

SHEPSHED DYNAMO

2

v

2

LYE TOWN

SPORTING KHALSA

2

v

0

ST ANDREWS

TIVIDALE

1

v

5

STOURPORT SWIFTS

Open: LOUGHBOROUGH UNIVERSITY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DIVISION 1

 

 

 

 

ATHERSTONE TOWN

0

v

1

HEATHER ST JOHN

CADBURY ATHLETIC

4

v

0

UTTOXETER TOWN

CHELMSLEY TOWN

4

v

2

COVENTRY COPSEWOOD

HINCKLEY AFC

4

v

1

BOLEHALL SWIFTS

LICHFIELD CITY

3

v

0

LITTLETON

PELSALL VILLA

1

v

5

BROMSGROVE SPORTING

RACING CLUB WARWICK

1

v

1

NUNEATON GRIFF

SOUTHAM UNITED

0

v

6

HEATH HAYES

STAFFORD TOWN

2

v

4

PERSHORE TOWN

STUDLEY

0

v

6

LEICESTER ROAD

 

 

 

 

 

THE LES JAMES CHALLENGE CUP ROUND 2

 

 

 

 

FAIRFIELD VILLA

3

v

4aet

ALVIS SPORTING

 

 

 

 

 

PRESIDENTS CUP ROUND 1

 

 

 

 

BLOXWICH TOWN

0

v

1

BARNT GREEN SPARTAK

COTON GREEN

6

v

2

LEAMINGTON HIBERNIAN

FECKENHAM

0

v

1

DROITWICH SPA

KNOWLE

4

v

0

SMITHSWOOD FIRS

 

 

 

 

 

DIVISION 2

 

 

 

 

EARLSWOOD TOWN

0

v

3

PAGET RANGERS

HAMPTON

2

v

2

CONTINENTAL STAR

SUTTON UNITED

0

v

3

REDDITCH BOROUGH

 

 

 

 

 

DIVISION 3

 

 

 

 

BARTON UNITED

2

v

0

AFC SOLIHULL

BOLDMERE SPORTS

2

v

3

MOORS ACADEMY

CASTLE VALE TOWN

2

v

3

SHIPSTON EXCELSIOR

COVENTRIANS

2

v

5

NORTHFIELD TOWN

ENVILLE ATHLETIC

0

v

1

NKF BURBAGE

FC STRATFORD

0

v

4

MONTPELLIER

INKBERROW

3

v

0

ALCESTER TOWN

 

 

 

 

 

RESERVE DIVISION 

 

 

 

 

CADBURY ATHLETIC

3

v

3

ROCESTER

ROMULUS

P

v

P

COTON GREEN

Open: GRESLEY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CHALLENGE BOWL ROUND 1

 

 

 

 

Group "A"

 

 

 

 

AYLESTONE PARK

3

v

2

ALVECHURCH

Group "B"

 

 

 

 

KINGS HEATH CONCORDE

3

v

4

BEDWORTH UNITED

Group "C"

 

 

 

 

COLESHILL TOWN

1

v

2

AFC RUSHDEN & DIAMONDS

H O W ACADEMY

4

v

1

BROMSGROVE SPORTING

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION NORTH

 

 

 

 

SUTTON COLDFIELD TOWN

8

v

1

WEST MIDLANDS ACADEMY

 

 

 

 

 

UNDER 21 DIVISION SOUTH

 

 

 

 

DROITWICH SPA G & B

0

v

2

HIGHGATE UNITED

 

 

 

 

 

STAFFORDSHIRE CHALLENGE CUP ROUND 1

 

 

 

 

MAYFIELD ADULT

2

v

3

BROCTON RES.

BROCTON u21

3

v

0

MILTON UNITED 2nd

HEATH HAYES u21

9

v

1

KEELE UNIVERSITY RES.

CASTLECROFT RANGERS

2

v

3

LEEK TOWN u21

RED STAR ALMA

1

v

12

LICHFIELD CITY RES,

STONE OLD ALLEYNIANS RES.

1

4p3

1

WALSALL WOOD RES.

 

 

 

 

 

BIRMINGHAM SATURDAY AMATEUR CUP ROUND 1

 

 

 

 

CONTINENTAL STAR RES.

4

v

3

WAKE GREEN AMATEURS 2nd

BURTON COOPERS ATHLETIC

1

v

10

COVENTRY UNITED u21

GORNAL ATHLETIC u21

3

v

2

HALL GREEN UNITED

TAMWORTH U21

11

v

0

SPORTING SANDWELL

TIPTON TOWN RES.

12

v

0

BERMUDA PHOENIX

 

 

 

 

 

NORTHAMPTONSHIRE LOWER JUNIOR CUP ROUND 1

 

 

 

 

AFC HOUGHTON MAGNA

3

v

2

KETTERING TOWN u21

 

Comments

blog comments powered by Disqus